27 Haziran, 2009

a tribute to the curious case of benjamin button

this is a based on a true story. bana bir şans daha verilse ve çocukluğuma dönsem mesela oniki yaşıma –belki bilmezsiniz oniki yaşındayken çok küçüktüm- daha çok pazar konseri dinler, ardından başlayan siyah beyaz aslanlı kovboy filmlerini hayatta kaçırmaz, tenten’in, tommiks’in ve jules verne’in bütün serüvenlerini okur, bol bol ıspanak yer, kuru tandır ekmeğine sürülmüş salça yerken pazardan bu zamanın parasıyla ikibuçuk liraya alınmış üzerinde hugo boss ya da fila yazan tişörtümü kirletmez, sümüğümü tişörtümün sol koluna sümkürmez, annemi hiç ama hiç üzmezdim. o zamanlar kirlenmek güzel değil pisti çünkü çamaşırlar elde çitilenerek leğende yıkanır ve annemiz çok ama çok yorulurdu.

sonra biraz daha büyüdüğümde efendi bir çocuk olurdum. derslerime çalışıp sahiplerini -ve aslında hiç kimselerini- ısırmayan köpekleri ve kocaman arabaları ve geniş iki katlı bahçeli evleri olan amerikalı besili çocuklar gibi hep a –büyük harfle a- alırdım. basketbol ve amerikan futbolu devre aralarında ponpon kızların dansettiği koleji bitirir, arasıra –sometimes- tom kruz ve arkadaşları gibi arabamıza atlayıp meksika sınırına gider gençlik komedisi tadında maceralara atılırdık. ama tom kruzun yaptığı çok ayıptı öyle bacaklarının arasına çorap yerleştirmek falan yakalanırsın böyle mal gibi gümrük polisine. oğlm kime neyi kanıtlamaya çalışıyorsun?sonra biraz daha büyüdüğümde kravat takmak ve takım elbise giymek ve her gün sinek kaydı traş olmak ve cumartesileri çalışmak zorunda olduğum bir işyerinde yedi sene geçirmez, o aslan yelesi saç modelini asla denemez, bana acı çektirecek kadınları muhallebiciye çağırmaya niyetlenmezdim.

film, once upon a time in america’ya nazire yaparcasına üç dakika boyunca çalan telefonun kahramanımızı en nihayetinde hatıralarından uyandırıp gerçek dünyaya döndürmesiyle devam eder.

cast:
tom kruz; f16 olarak da bilinen savaş uçağı pilotu oldu, başından 2-3 kötü evlilik geçirdi, tarikata girdi. şimdi evli ve bir çocuğu var.
gençlik komedisi: losin’ it. sorsan kimse hatırlamaz, internetten indirin izleyin.
mythart: efendi biri, orta yaşlanmakla meşgul. bekar, istanbul’da yaşıyor. hobileri; kitap okumak, klasik müzik dinlemek, street fighter II oynamak. bu satırları yazdığımızda lastfm’de yüzotuzsekiz, facebook’ta yüzellibeş arkadaşı vardı.

Hiç yorum yok: